CB
28 08 2012

Kolejne innowacyjne spółki będą rozwijać się pod skrzydłami Funduszu

Realne szanse na komercjalizację zyskały tym samym: serwis dostarczający najświeższych informacji o promocjach lokalnych restauracji, narzędzie przenoszące uliczne plakaty do smartfonów oraz platforma łącząca dostawców innowacji z firmami sektora MSP.

 


Z setek zgłaszanych do nas pomysłów niełatwo wybrać te rokujące szanse na przyszłość. Jednak gdy już dokonamy wyboru, którym spółkom złożyć ofertę wejścia kapitałowego, jesteśmy pewni wspólnego sukcesu. Oczywiście żaden pomysł nie obroni się na rynku bez odpowiedniego ukształtowania, przygotowania do komercjalizacji - zarówno pod względem strategii działania, jak i odpowiedniego przygotowania kadry zarządzającej. Dlatego oprócz dobrego pomysłu ważni są dla nas odpowiednio zdeterminowani pomysłodawcy. Tak było w przypadku Applisoleil, Posterro oraz projektu pod roboczą nazwą Platforma - zdecydowaliśmy się udzielić wsparcia kapitałowego oraz merytorycznego właśnie tym pomysłom gdyż podobają nam się zarówno idee, jak i determinacja osób, które za nimi stoją - tłumaczy Marcin Bielówka, Prezes Zarządu FZ KPT.

AppliSoleil - prowadzi intuicyjny serwis który łączy restauratorów oraz klientów, dostarczając codziennie aktualną informację o specjalnych ofertach wybranych restauracji. Posterro to nowe, globalne medium łączące za pomocą smartfonów projektantów plakatów, organizatorów wydarzeń oraz ich uczestników. Platforma to z kolei internetowa sieć dystrybucyjna, umożliwiająca dostawcom innowacji efektywne dotarcie do firm sektora MSP, poszukujących oszczędności, zwiększenia przychodów i bezpieczeństwa w środowisku pracy.