CB
14 01 2012

Fundusz Zalążkowy KPT otwiera rok z dwiema nowymi spółkami

Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego zainwestował 1,6 mln. zł. w dwa nowe projekty. Pierwszy to LINGAPP - innowacyjna aplikacja wspomagająca rozwój nauki języków obcych.
Drugi projekt to ISTV Media, spółka założona razem z Webshake.tv

 Pierwszy z projektów  - Lingapp.com - jest aplikacją wspierającą naukę języków obcych. Umożliwia użytkownikom uczenie się języków w oparciu o treści pochodzące bezpośrednio z internetu (strony internetowe, artykuły itp.). Po kliknięciu w nieznane słowa, Lingapp wyświetla ich tłumaczenie oraz umożliwia gromadzenie ich i wykorzystanie później w ćwiczeniach.

Lingapp.com umożliwia "uczenie się przy okazji" normalnego, codziennego działania - poszukiwania informacji i czytania tekstów. Projekt skierowany jest go grupy osób aktywnie uczących się języków obcych, jako rozwiązanie komplementarne i pomagające efektywniej poszerzać słownictwo oraz przyswajać oryginalne teksty.

800 tys. zł. zainwestowane w projekt Lingapp.com przez Fundusz Zalążkowy KPT, przeznaczone zostanie na rozwój już działającej aplikacji. Dzięki zainwestowanym środkom Lingapp będzie działać we wszystkich środowiskach: webowym, mobile (jako aplikacja na telefony), tabletowym, a także jako nakładka na przeglądarkę.

Drugi z projektów to ISTV Media, spółka założona z Webshake.tv

Obszarem działalności spółki będzie telewizja internetowa: programy interaktywne, skierowane głównie do młodego pokolenia internetowego. ISTV oferuje możliwość ekspozycji marek reklamodawców na zasadach klasycznej emisji displayowej, jak również product placementu oraz nowych, autorskich form reklamowych.

Fundusz Zalążkowy KPT inwestując 800 tys. złotych objął 32,5% udziałów w nowopowstałej spółce. Reszta udziałów pozostała w rękach dotychczasowych właścicieli Webshake.tv, która w przeciągu dwóch lat działalności stworzyła 9 autorskich programów składających się z ponad 270 epizodów. Nad projektem pracuje obecnie ponad 20 osób.

- To już drugi raz, kiedy doceniono potencjał Webshake.tv i wideo w internecie w ogóle. Jesteśmy świadkami naprawdę wielkich zmian w filozofii tworzenia treści audiowizualnych - zarówno w Polsce, jak i na świecie. Mamy na to swoją wizję oraz jasną ścieżkę rozwoju i cieszę się, że w wizję tą wierzy tak silny partner, jak FZ KPT i SATUS Venture, który bacznie przygląda się naszemu rozwojowi. - mówi Marcin Jaśkiewicz, Prezes Zarządu ISTV Media.

Mentorem obu projektów jest Rafał Han - prezes zarządu Han Bright Sp. z o.o. i pomysłodawca portalu www.ciufcia.pl

Właśnie takich projektów szukamy. W obu przypadkach mamy do czynienia z start- upami w które włożono już mnóstwo zaangażowania i pracy, mają też zmotywowanych i zorientowanych na cel leaderów oraz doświadczonego mentora. Wierzę, że środki które zainwestowaliśmy nadadzą im odpowiedni impet. - skomentował inwestycje Marcin Bielówka, Prezes Zarządu FZ KPT.

Więcej informacji udzielą:

Marcin Jaśkiewicz
Prezes Zarządu ISTV Media Sp. z o.o.
tel. +48783 843 591
mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Michał Dyrda
Prezes Zarządu Lingapp Sp. z o.o.
tel. +48 790 899 510
mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.