CB
05 09 2011

Fundusz Zalążkowy KPT powołuje dwie nowe spółki.

31 sierpnia 2011r. Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego wraz z pomysłodawcami innowacyjnych rozwiązań powołał dwie nowe spółki. Powstanie przedsiębiorstw jest wynikiem inkubacji przeprowadzonej przez Fundusz.

 

 

Pierwsza ze spółek - dotOne sp. z o.o. - zajmować się będzie rozwojem platformy internetowej, świadczącej usługi pozwalające automatycznie kojarzyć nadawców informacji z jej odbiorcami. Pomysłodawcy zaproponowali nam nie tylko innowacyjny produkt, ale co równie ważne doświadczony zespół, zdolny do rozwoju przedsięwzięcia na szeroką skalę - mówi Adam Gembala, członek zarządu FZ KPT.
Produktem oferowanym przez drugą z powołanych spółek - JAWA sp. z o.o. - jest innowacyjna wykałaczka, która, jak mówi Prezes Marcin Bielówka, ma szansę stać się artykułem pierwszej potrzeby, może być kupowana zarówno przez konsumentów indywidualnych jak i komercyjnych takich jak sieciowe bary czy restauracje. Pomysł jest prosty ale innowacyjny. Mimo, iż Fundusz zainteresowany jest projektami głównie z branż takich jak informatyka i telekomunikacja, czy elektronika użytkowa, inwestujemy we wszystkie projekty, które po skomercjalizowaniu mogą przynieść wysoką stopę zwrotu zainwestowanych środków - dodaje Prezes Marcin Bielówka.
W obu przypadkach wkładem pomysłodawców były innowacyjne rozwiązanie i gotowy model biznesowy, know-how oraz wiedza i umiejętności niezbędne do dalszej realizacji projektu, wkładem Funduszu Zalążkowego KPT, poza kapitałem niezbędnym do realizacji projektu, było profesjonalne doradztwo