CB
14 11 2012

Realizujemy kolejną inwestycję.

Fundusz Zalążkowy KPT zainwestował ponad 650 tys. zł w polski start-up
technologiczny GVNetworks rozwijający zaawansowany technologicznie projekt
PrivacyProtector.eu 

 

 

Rozwiązanie koncentruje się na bezpieczeństwie osobistych danych przesyłanych przez Internet, kładąc szczególny nacisk na prywatność. Opracowaliśmy własną technologię sieciową w unikalny sposób łączącą bezpieczeństwo VPN z niezawodnością topologii P2P, osiągając niemal nieograniczoną skalowalność bez pojedynczych punktów awarii - mówi Błażej Marciniak, CEO spółki i lider projektu - Celem jest zestawianie na żądanie bezpiecznego środowiska do wymiany danych i komunikacji bez znaczenia czy to jest w sieci lokalnej czy poprzez Internet, w prosty sposób i bez serwerów - ta sieć jest "serverless". Opracowaną technologię nazwaliśmy GatelessVPN - właśnie z uwagi na brak "bram", czyli serwerów centralnych.

W planach spółki jest dalsze rozwijanie technologii, jej integracja z przeglądarkami, oraz nowa usługa, która otworzy użytkownikom wszystkich chmur plikowych nowe możliwości.

Zespół składa się ze specjalistów z wieloletnim doświadczeniem: Błażej Marciniak jest doświadczonym managerem projektów IT, ostatnio kierował projektem wdrożenia usług mobilnych dla mBanku i MultiBanku. Marek Cieśla to weteran startupów, specjalista od marketingu i sprzedaży online ? do jego osiągnięć można zaliczyć takie projekty jak AllPlayer czy agencja marketingowa MIMI Group. Dobry team nie może się obyć bez sprawnej organizacji i zarządzania finansami, nad którymi czuwa Tomasz Widerski, doświadczony dyrektor operacyjny z wieloletnim stażem w biznesie.