CB

News

27.07.2021

Rekrutacja czwartej edycji programu inkubacyjnego Digital Dragons

Ruszyła rekrutacja do kolejnej, czwartej już, edycji programu inkubacyjnego Digital Dragons. Tym razem wsparcie otrzymają w szczególności młode studia projektujące gry na PC i konsole. Po raz kolejny gospodarzem Inkubatora Digital Dragons jest Krakowski Park Technologiczny, tym razem we współpracy z Funduszem Zalążkowym KPT. Inkubator to propozycja dla studiów z Polski, które rozpoczęły już produkcję co najmniej jednej gry. Zespoły, które zdecydują się na udział w inkubacji uzyskają wielotorowe wsparcie merytoryczne oraz networkingowe.

Podczas tej edycji uczestnicy skoncentrują się przede wszystkim na pozyskaniu inwestora lub wydawcy, ewentualnie na rozpoczęciu kampanii crowdfundingowej.
Tegoroczna edycja realizowana jest we współpracy z Funduszem Zalążkowym KPT sp. z o.o. Wszystkie studia zakwalifikowane do udziału podpiszą umowy z Funduszem Zalążkowym KPT, dzięki temu w przyszłości będą miały ułatwione pozyskanie finansowania dla produkcji i wydania swoich gier.
Na najbardziej obiecujące projekty czekają już w blokach startowych zespoły Funduszu Zalążkowego KPT oraz inne współpracujące fundusze m.in. Satus Games, żeby bardzo poważnie porozmawiać o możliwościach inwestycyjnych.
 
Zespół mentorów IV edycji Inkubatora Digital Dragons to ? tradycyjnie ? przedstawiciele polskiej branży gier: przedstawiciele większych i mniejszych studiów, wydawców i inwestorów. Ale wszyscy gotowi podzielić się swoim absolutnie praktycznym i unikalnym know-how.  O tym, kto będzie wspierał uczestników Inkubatora DD, będzie można przeczytać już wkrótce na fanpage?u IDD, ale dobrą zapowiedzią mogą być nazwiska mentorów z poprzednich edycji, z którymi można zapoznać się na stronie Inkubatora.
Podobnie jak w roku ubiegłym warsztaty odbędą się online. W dużej mierze skoncentrowane będą wokół treści biznesowych. Uczestnicy dowiedzą się, jak stworzyć biznesplan, budżet czy harmonogram oraz jak sfinansować swoją produkcję. Osobno zostaną poruszone kwestie marketingowe i sprzedażowe, ale także związane z pitchowaniem oraz prezentowaniem swojej gry. Młode studia growe mogą liczyć na kompleksową pomoc mentorów oraz szeroki feedback, na który zostały przeznaczone osobne spotkania. Priorytetem będzie praktyczna wiedza oraz bliska współpraca z innymi zespołami growymi.
Rekrutacja wystartowała 28 czerwca i trwa do 13 września. Formularz rekrutacyjny dostępny jest na stronie Inkubatora Digital Dragons.
25.02.2020

Nowa inwestycja

W grudniu zeszłego roku Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego sp. z o.o. zainwestował w Spółkę LabLight sp. z o.o., która została tworzona na potrzeby rozwoju technologii umożliwiającej dokonywanie zdalnego pomiaru temperatury barwy światła w zastosowaniu sterowania ergonomicznej oprawy oświetleniowej.
Opracowana technologia ma zostać wdrożona do produkcji jako rozwiązanie autonomiczne umożliwiające współpracę z dowolną oprawą oświetleniową, celem bieżącego kompensowania dynamicznie zmieniającej się temperatury barwy światła występującej w danym miejscu. Aktualnie konkurencja skupia się na regulacji temperatury barwy światła wyłącznie w stosunku do zegara astronomicznego bez uwzględnienia zmiennych warunków atmosferycznych, które mają bezpośredni wpływ na panujące w miejscu pracy warunki oraz zmiennych warunków wykonywania pracy. Po czasie kilkugodzinnego skupienia następuje znużenie pracownika lub jego nadmierne pobudzenie prowadzące do zmęczenia. Wszystkie te negatywne efekty są wynikiem niedostosowania temperatury barwy światła do potrzeb na stanowisku pracy. Utrzymywanie względnie jednostajnej temperatury barwy światła w miejscu pracy i płynna jej regulacja w zależności od pory dnia oraz czasu spędzanego przez pracownika na stanowisku pracy pozwala na uzyskanie najbardziej optymalnych warunków zwiększając przy tym jego wydajność oraz eliminując efekt znużenia co może przyczynić się również do zwiększenia bezpieczeństwa i higieny pracy. Jest to 25 spółka, w którą zainwestował Fundusz Zalążkowy KPT i  pierwsza po prawie pięcioletniej przerwie inwestycja kapitałowa Spółki. Ostatnia inwestycja miała miejsce w czerwcu 2015 roku.
Inwestycja FZKPT w firmę LabLight dokonana została ze środków pochodzących z wyjść kapitałowych, uzyskanych w wyniku sprzedaży udziałów w spółkach, zainwestowanych z funduszy pochodzących z działania 3.1 POIG.

08.02.2016

Przeprowadziliśmy się!

Od lutego Fundusz Zalążkowy KPT oraz INNOventure pracują w najnowocześniejszym w Krakowie parku IT przy ul. Podole 60. Jest to jednocześnie nowa siedziba Krakowskiego Parku Technologicznego zlokalizowana na Ruczaju, który staje się biznesowym centrum miasta. Stale budowane są to nowe budynki biurowe, a firmy takie jak Ericpol, Onet, Nokia i Motorola sąsiadują z nowym kampusem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.

 

Czytaj więcej...