CB

News

05.04.2016

Husarion z nowym inwestorem

Krakowski fundusz inwestycyjny KPD Investment objął kolejna rundę finasowania w wyinkubowanej w Funduszu Zalążkowym Krakowskiego Parku Technologicznego spółce technologicznej HUSARION.

Husarion rozwija platformę deweloperską do tworzenia połączonych z Internetem urządzeń z obszaru automatyki i robotyki. Dzięki stworzonemu oprogramowaniu oraz modułom sprzętowym, proces tworzenia i wdrażania na rynek urządzeń mechatronicznych ulega znacznemu skróceniu, co przekłada się na duże oszczędności dla firm budujących urządzenia z obszarów automatyki domowej, przemysłowej, robotów mobilnych, robotów do teleobecności i innych.

Założycielami spółki są dwaj absolwenci Akademii Górniczo-Hutniczej: Radosław Jarema i Dominik Nowak.

Czytaj więcej...

08.02.2016

Przeprowadziliśmy się!

Od lutego Fundusz Zalążkowy KPT oraz INNOventure pracują w najnowocześniejszym w Krakowie parku IT przy ul. Podole 60. Jest to jednocześnie nowa siedziba Krakowskiego Parku Technologicznego zlokalizowana na Ruczaju, który staje się biznesowym centrum miasta. Stale budowane są to nowe budynki biurowe, a firmy takie jak Ericpol, Onet, Nokia i Motorola sąsiadują z nowym kampusem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.

 

Czytaj więcej...

11.01.2016

Spółki FZ KPT z nowymi inwestorami!

W nowy rok wchodzimy w bardzo dobrymi wiadomościami - sfinalizowane zostały dwie kolejne inwestycje funduszy venture capital w projekty wyinkubowane w Funduszu Zalążkowym Krakowskiego Parku Technologicznego. Nowe udziały w spółkach WeGirls oraz DrOmnibus objął Experior Venture Fund z Warszawy.

Czytaj więcej...