CB
08 04 2010

Czy pierwszy milion trzeba ukraść?

Fundusz Zalążkowy KPT partnerem projektu "Wiedza kluczem do sukcesu"

 Już w najbliższą środę (13 kwietnia) na wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się konferencja rozpoczynająca projekt "Wiedza kluczem do sukcesu". Fundusz Zalążkowy KPT jest partnerem projektu.

 


Czy pierwszy milion trzeba ukraść? Na to i na wiele innych pytań będą sie starali odpowiedzieć prelegenci konferencji, która już w środę - 13 kwietnia - otwiera projekt "Wiedza kluczem do sukcesu". Uczestnicy seminarium będą mogli wysłuchać szeregu bardzo ciekawych prezentacji , wygłoszonych między innymi przez Marcina Bielówkę - Prezesa Zarządu Funduszu Zalążkowego Krakowskiego Parku Technologicznego - czy prof. Andrzeja Blikle, Prezesa Rady Centrum im. Adama Smitha, prezesem zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz jedego z najbardziej znanych cukierników w Polsce.

Wiedza kluczem do sukcesu to projekt skierowany do młodych pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych oraz studentów i absolwentów z Małopolski, którzy chcą zdobyć informacje z zakresu zakładania i prowadzenia firmy spin off/out.

Udział w seminariach daje możliwość zapoznania się z ideą tego typu przedsiębiorczości akademickiej. Uczestnicy projektu bedą mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób można komercyjnie wykorzystać zgromadzoną w czasie studiów wiedzę i zdobędą kompetencje niezbędne do korzystania z owoców naukowych odkryć. Przyszli przedsiębiorcy, mający pomysł na biznes z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań, dowiedzą się jak założyć firmę, skąd i jak zdobyć środki finansowe, jak zadbać o prawa własności intelektualnej. Dzieki profesjonalnemu doradztwu i wsparciu ekspertów uczestnicy projektu stworzą biznes plan, a ciekawe innowacyjne projekty będą miały szansę na współpracę z Funduszem Zalążkowym KPT.

Udział w konferencji, jak i w całym projekcie jest bezpłatny.

Pełny program konferencji, oraz inne informacje o projekcie, można znaleźć na stronie internetowej: www.wiedzaisukces.edu.pl