CB
19 11 2010

Fundusz Zalążkowy KPT szansą dla innowacyjnych naukowców i studentów

17 listopada 2010 r. na Akademii Górniczo-Hutniczej, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, odbyła się prezentacja Funduszu Zalążkowego Krakowskiego Parku Technologicznego. Członek Zarządu, Marcin Molo, radził przedsiębiorczym studentom, jak wprowadzić ich innowacyjne projekty w życie.

 

Do tej pory do Funduszu Zalążkowego KPT wpłynęło ponad 50 projektów. Wszystkie pomysły muszą przejść etap wstępnej oceny pod kątem innowacyjności i perspektyw rynkowych, dokonywaną przez Zarząd oraz Radę Programową, następnie sporządzany jest wstępny biznesplan, na podstawie którego wybierane są projekty, które skierowane zostaną do fazy preinkubacji. Na dzień dzisiejszy udało się to czterem projektom, a do końca roku prawdopodobnie poznamy pierwszą spółkę, z którą fundusz rozpocznie działalność.

Marcin Molo zachęcał studentów, by nie bali się ryzyka, które jest nieodłączną częścią każdego biznesu. Przywołał przykład Stanów Zjednoczonych, gdzie przedsiębiorcy zanim osiągną sukces bankrutują często kilka razy, co nie zraża ich do podejmowania kolejnych prób, często dopiero kolejny biznes okazuje się żyłą złota. "W Polsce boimy się ryzykować. Zachęcam wszystkich, nie bójcie się ryzyka, zgłaszajcie pomysły do Funduszu Zalążkowego KPT. Jesteśmy w stanie zapewnić wsparcie merytoryczne, doradztwo techniczne, biznesowe i prawne, a także oczywiście wsparcie kapitałowe" - radził studentom członek zarządu Funduszu. "Z nami wasz pomysł stanie się sukcesem!".

 


AdmirorGallery 4.1.1, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.