CB
01 12 2015

Coolomaty w sieci delikatesów Alma24

Nasza spółka portfelowa Coolomat zrealizowała nowy projekt z siecią delikatesów internetowych Alma24.pl. Na pięciu warszawskich stacjach benzynowych postawiła swoje urządzenia chłodnicze, za pośrednictwem których po raz pierwszy w Polsce będzie można odbierać zakupy spożywcze zamówione online. 
 
Coolmaty to autorski pomysł śląskiej firmy Coolomat na specjalne lodówki, w których można odbierać żywność ze skrytek przystosowanych do przechowywania produktów w temp. do -20 stopni. Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego zainwestował w tę firmę w  2014 roku.
 
- Wynalazek, w który zainwestowaliśmy jako FZ KPT, ma szansę zmienić oblicze e-handlu artykułami spożywczymi - mówi Marcin Bielówka, prezes FZ KPT. - Już dziś bez najmniejszego kłopotu można zamówić przez Internet z pracy codzienne zakupy i po drodze do domu odebrać je z coolomatu znajdującego się na jednej ze stacji benzynowych.
 
Urządzenia na razie stanęły w Warszawie na pięciu stacjach Statoil, znajdujących się przy trasach przelotowych. Dzięki takim lokalizacjom będzie mogło z nich skorzystać więcej osób. Coolomaty można znaleźć przy ul. Conrada 29B, ul. Kondratowicza 49, ul. Powstańców Śląskich 90, Al. Krakowskiej 269 i Al. Rodowicza "Anody" 6.
 
- Jeśli tylko pierwsze Coolomaty się sprawdzą, liczyć można z pewnością na znaczne zwiększenie skali projektu - dodaje Marcin Bielówka. - Kluczowe będą pierwsze tygodnie, w czasie których testerami będą prawdziwi klienci. Tylko wynalazek zaakceptowany przez użytkowników można nazwać sukcesem. Trzymamy mocno kciuki za ten projekt!
 
Jak działają coolomaty w sieci Alma24.pl?
 
Zakupy w Coolomatach klienci sklepu Alma24.pl mogą odbierać najwcześniej w ciągu czterech godzin od momentu złożenia zamówienia przez Internet. Urządzenia działają przez 24 godziny na dobę, w trzech przedziałach czasowych - dwóch krótszych (trzygodzinnych) i jednym dłuższym, "nocnym". Klienci, którzy nie zdążą odebrać zakupów o zaplanowanej porze, mogą nieodpłatnie przedłużyć termin odbioru o kolejnych kilka godzin. Lodówkomaty podzielone są na część chłodzącą, mrożącą (do -20 stopni) oraz suchą.