CB
01 12 2015

HG Intelligence z grantem od Microsoftu

Z dumą informujemy, że firma HG Intelligence SA została przyjęta do programu Microsoftu - BizSpark Plus. W ramach uczestnictwa otrzymała 120 tysięcy dolarów na konsumpcję mocy obliczeniowej chmury Windows Azure.
 
Firma HG Intelligence stworzyła platformę (synerise.com) będącą systemem klasy Revenue Performance Management. 
 
Synerise analizuje zgromadzone dane, poznając tym samym zachowania zakupowe klientów, oraz łączy je z ich zainteresowaniami. Dzięki temu można sprawdzić na przykład, jak warunki atmosferyczne wpływają na decyzje zakupowe konsumentów. Synerise umożliwia także weryfikację dostępności konkretnych produktów w sklepach bez konieczności kontaktowania się ze sprzedawcą. Całość uzupełnia Mobilne SDK dla e-commerce i lojalności, dzięki któremu można analizować zachowania klientów również w kanale mobilnym. Rozwiązanie przeznaczone jest głównie dla innowacyjnych i dużych marek. Celem platformy jest przede wszystkim dostarczenie tylko tych informacji, których potrzebują klienci i którymi są zainteresowani, i co najważniejsze - w takiej formie, jaką respektują (permission marketing). Począwszy od szybkiej informacji w kwestii dostępności danego produktu w konkretnym sklepie, po liczne zniżki i dobrane dla klientów oferty, które nawiązują do historii ich zakupów offline & online. 
 
- Wsparcie w programie BizSpark Plus otrzymują startupy o największym rynkowym potencjale - mówi Marcin Bielówka, prezes Funduszu Zalążkowego KPT. - Cieszymy się, że spółka z naszego portfela inwestycyjnego zdobywa uznanie najważniejszych, globalnych partnerów technologicznych.
 
BizSpark Plus to program polegający na bezpłatnym udostępnieniu produktów Microsoft oraz wsparciu technologicznym młodych firm wytwarzających oprogramowanie. Celem programu jest przyspieszenie rozwoju debiutujących na rynku innowacyjnych produktów. 
 
- Dla firmy wsparcie od Microsoft to przede wszystkim możliwość poszerzanie mocy obliczeniowych, niezbędnych dla naszych rozwiązań. Infrastruktura dla spółek inwestujących w BigData to kluczowy składnik sukcesu - mówi Miłosz Baluś, dyrektor IT i współtwórca HG Intelligence. - Wsparcie Microsoftu wspomoże proces przetwarzania danych w chmurze i pozwoli przeznaczyć czas i pieniądze na rozwiązywanie problemów biznesowych i rozwój naszej firmy.
 
Program BizSpark Plus ma charakter zamknięty - młode firmy mogą zostać do niego zakwalifikowane wyłącznie za pośrednictwem partnerów biznesowych przedsięwzięcia: inkubatorów, inwestorów, doradców i firm oferujących usługi hostingowe. 
 
- Oprócz samego wsparcia związanego z usługami w chmurze dostaliśmy także dostęp do rad dotyczących tego, jak maksymalnie wykorzystać możliwości platformy Azure, w szczególności w zakresie skalowania i bezpieczeństwa rozwiązania - dodaje Miłosz Baluś. - To dla nas bardzo ważna kwestia - działamy globalnie i mamy coraz większą liczbę użytkowników na całym świecie.
 
Krakowski Fundusz Zalążkowy zainwestował w HG Intelligence w 2013 roku. Była to 15 spółka funduszu. W tej chwili w skład portfela inwestycyjnego FZ KPT wchodzą 24 młode firmy.