CB
08 10 2015

forDrivers startuje z aplikacją dla kierowców

Po wielu miesiącach prac, testów i aktualizacji aplikacja stworzona przez naszą spółkę portfelową For Drivers jest gotowa do zaprezentowania szerokiemu gronu odbiorców! Będzie można ją pobrać i testować już od niedzieli - 11 października!

 

Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego w firmę forDrivers, opracowującą aplikację promującą bezpieczną jazdę przez grywalizację zainwestował na początku lipca tego roku.

 

- Aplikację forDrivers do testów otrzymali najbardziej wymagający użytkownicy, czyli dziennikarze "Zet za kółkiem" - mówi Marcin Bielówka, prezes Funduszu Zalążkowego FZKPT. - Mamy wieści, że robi na nich ogromne wrażenie! Aplikację od niedzieli będą mogli testować wszyscy.

 

Audycji "Zet za kółkiem" będzie można posłuchać już w niedzielę o 18:00 w Radiu Zet. Dziennikarze opowiedzą, jak to jest być nagradzanym za przepisową jazdę,  a także po raz pierwszy zaproszą do pobrania gotowego produktu.

 

Jak zrodził się pomysł na aplikację forDrivers? Koncepcja powstała w 2014 roku i od samego początku miała realizować ważny cel związany z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kilka miesięcy później startupem zainteresowała się nasza spółka portfelowa HG Intelligence, która obsługuje forDrivers technologicznie i jest jednym z udziałowców. Kolejnym został Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego.

 

- Zainteresowaliśmy się forDrivers, ponieważ widzimy duży potencjał w pomyśle biznesowym tej firmy. Z jednej strony wzrasta bowiem świadomość społeczna dotycząca bezpiecznej jazdy, z drugiej natomiast ludzie z coraz większym zaangażowaniem włączają się w akcje grywalizacyjne. Połączenie tych dwóch trendów, jakiego dokonali twórcy aplikacji forDrivers, jest zdecydowanie przełomowym przedsięwzięciem - mówi Marcin Molo, dyrektor inwestycyjny FZKPT.

 

forDrivers to 24 spółka w portfelu FZKPT.