CB
30 08 2015

Indie Designers z kolejnym sukcesem na Kickstarterze

Spółka portfelowa Funduszu Zalążkowego Krakowskiego Parku Technologicznego - Indie Designers - zakończyła z sukcesem kolejną kampanię na Kickstarterze. Tym razem spółce udało się zebrać pieniądze na wydanie płyty zawierającej utwory wykonane na instrumencie viola organista.
 
Viola organista to instrument muzyczny zaprojektowany przez Leonarda Da Vinci. Przez kilkaset lat kilkukrotnie próbowano zbudować ten instrument, korzystając z notatek Da Vinci. Nikomu jednak się to nie udało. W 2009 roku zadania podjął się polski pianista Sławomir Zubrzycki. Instrument był gotowy w 2013 roku, a jego budowniczy postanowił nagrać płytę. Po pomoc w zebraniu środków zgłosił się do Indie Designers.
 
- Indie Designers to grupa przedsiębiorców i projektantów specjalizujących się w kampaniach crowdfundingowych. Wspierają innowacyjne pomysły, pomagają w uruchomieniu kampanii i w pokonaniu przeszkód finansowych. Cieszymy się bardzo, że kolejne ich przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, a polski artysta zdobył pieniądze na nagranie płyty - komentuje Marcin Bielówka, prezes FZKPT.
 
Płyta Sławomira Zubrzyckiego pojawi się w listopadzie 2015 roku.
 
Kampania na Kickstarterze.