CB
19 08 2015

DrOmnibus - spółka portfelowa FZKPT - z grantem NCBiR

Spółka portfelowa Funduszu Zalążkowego Krakowskiego Parku Technologicznego DrOmnibus otrzymała z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju grant w wysokości 2,33 mln zł na rozwój swojego produktu. To efekt udziału w konkursie programu "Szybka Ścieżka".

 

DrOmnibus to kompleksowe, oparte na grach na tablety, narzędzie do wspierania terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju i/lub zachowania. Rozwiązanie może być wykorzystywane w pracy z dziećmi chorymi na autyzm, z Zespołem Downa, ADHD czy upośledzeniem umysłowym. Narzędzie zawiera system śledzenia postępów wraz z organizerem terapeuty dziecka.

 

- Grant chcemy wykorzystać na stworzenie produktu wspierającego terapię i edukację specjalną także dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasy 1-3). Podobnie jak już istniejące narzędzie nasze nowe rozwiązanie będzie wykorzystywało gry na tablety rozwijające umiejętności dziecka, system śledzenia postępów dziecka i planer nauczyciela/terapeuty. Dzięki temu będziemy mogli poszerzyć zakres usług, wychodząc na wyższe niż do tej pory grupy wiekowe, i zaoferować nauczycielom i terapeutom dostosowane do ich potrzeb funkcjonalności, umożliwiające pracę na lekcji oraz monitorowanie tego, jak dziecko pracuje w domu - tłumaczy Bogumiła Matuszewska, prezes zarządu, DrOmnibus.

 

Nowe narzędzie ma powstać w ciągu najbliższych dwóch lat.

 

- Cieszą nas sukcesy naszych spółek portfelowych, tym bardziej że od początku mocno wierzymy w możliwości firm, w które inwestujemy. Grant NCBiR to z jednej strony potwierdzenie potencjału DrOmnibusa, a z drugiej ogromna szansa dla spółki na dalszy rozwój. Trzymamy kciuki - mówi Marcin Bielówka, prezes zarządu Funduszu Zalążkowego Krakowskiego Parku Technologicznego.

 

DrOmnibus wziął udział w pierwszej turze naboru "szybkiej ścieżki", w ramach której przedsiębiorcy złożyli 179 wniosków. Po 60 dniach NCBR wyłonił 34 najlepsze projekty. Firmy otrzymają ponad 178 mln zł dofinansowania.