CB
13 08 2015

Sher.ly - spółka z portfela FZKPT - pozyskała milion złotych od nowego inwestora

Wyinkubowana w Funduszu Zalążkowym Krakowskiego Parku Technologicznego spółka Sher.ly właśnie pozyskała nowego inwestora. KPD Investment wyłoży milion złotych, które zostaną przeznaczone na stworzenie sieci dystrybucji w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

 

Spółka rozwija aplikację Sher.ly, która jest wygodnym narzędziem do dzielenia się plikami bez konieczności korzystania z chmury. Umożliwia łatwe udostępnianie plików bezpośrednio z urządzenia, na którym są przechowywane. Aplikacja pozwala także na zarządzanie wszystkimi usługami w chmurze publicznej (takim jak Dropbox czy Google Drive).

 
Startup opracował także urządzenie Sherlybox przeznaczone dla tych użytkowników aplikacji Sher.ly, którzy potrzebują stałego dostępu do dzielonych z innymi plików.
 
- Z wielkim zainteresowaniem i dumą obserwujemy działalność naszej spółki portfelowej Sher.ly i bardzo jej kibicujemy. Ambitnie weszła na rynek, w ubiegłym roku wystartowała na Kickstarterze, gdzie na produkcję Sherlybox zebrała dwukrotnie większą sumę niż zakładana. Nowy inwestor daje firmie szansę na międzynarodową rozpoznawalność i możliwość realizacji planu biznesowego - komentuje Marcin Bielówka, prezes FZKPT.
 
Do tej pory w Sher.ly oprócz FZKPT zainwestował także SATUS oraz Innovation Nest.