CB
02 07 2015

Fundusz Zalążkowy KPT inwestuje w forDrivers

Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego zainwestował w firmę forDrivers, która stworzyła aplikację promującą bezpieczną jazdę przez grywalizację. To 24 spółka w portfelu FZKPT.

 

Pomysł forDrivers powstał w 2014 roku i od samego początku miał realizować ważny cel związany z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kilka miesięcy później startupem zainteresowała się nasza spółka portfelowa HG Intelligence, która obsługuje forDrivers technologicznie i jest jednym z udziałowców. Kolejnym został Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego.

 

- Zainteresowaliśmy się forDrivers, ponieważ widzimy duży potencjał w pomyśle biznesowym tej firmy. Z jednej strony wzrasta bowiem świadomość społeczna dotycząca bezpiecznej jazdy, z drugiej natomiast ludzie z coraz większym zaangażowaniem włączają się w akcje grywalizacyjne. Połączenie tych dwóch trendów, jakiego dokonali twórcy aplikacji forDrivers, może okazać się przełomowym przedsięwzięciem - komentuje Marcin Molo, dyrektor inwestycyjny FZKPT.

 

Rozwiązaniem forDrivers zainteresował się już jeden z polskich ubezpieczycieli - LINK4, który rozważa wdrożenie polis opartych na danych dotyczących stylu jazdy. forDrivers w ramach współpracy z ubezpieczycielem przygotuje aplikację grywalizacyjną, która zostanie wykorzystana w ofercie towarzystwa dla flot samochodowych.

 

- Działania podejmowane przez forDrivers i zainteresowanie aplikacją pokazują potencjał tej inwestycji. Liczymy na to, że współpraca forDrivers i Link4 wprowadzi powiew świeżości na krajowym rynku ubezpieczeniowym. Co ważne, inwestycja FZKPT w firmę forDrivers dokonana została ze środków pochodzących z wyjść kapitałowych, uzyskanych w wyniku sprzedaży udziałów w spółkach, w które wcześniej zainwestowaliśmy fundusze pochodzące z działania 3.1 POIG - dodaje Marcin Molo.

 

- Inwestycja Funduszu Zalążkowego KPT pozwoli nam na rozwój naszego ekosystemu ukierunkowanego na grywalizację w służbie bezpieczeństwa na drodze. Dodatkowo znaleźliśmy się w wybranym przez Fundusz gronie nowatorskich spółek we wczesnej fazie rozwoju, a to oznacza, że możemy czerpać także z doświadczenia innych firm, w które FZKPT zainwestował w poprzednich latach. Widzimy w tej sytuacji duży potencjał, który zamierzamy w pełni wykorzystać - mówi Marcin Brysiak, pomysłodawca i założyciel forDrivers.