CB
17 05 2015

COOLOMATy odmienią e-handel art. spożywczymi.

Dzięki efektom prac badawczo-rozwojowych słoweńsko-polskiego teamu spółki Coolomat powstałej w wyniku inwestycji naszego Funduszu, będzie można znacznie wygodniej robić zakupy spożywcze przez Internet. Pierwszy Coolomat stoi w Poznaniu, kolejnych pięć pojawi się w Warszawie.

 

COOLOMAT to terminal służący do odbioru produktów spożywczych zakupionych w sieci. Pierwsze takie maszyny staną wkrótce w Warszawie. Sklep internetowy Merlin.pl, w kooperacji z siecią Delikatesów Alma oraz partnerem technologicznym, którym jest właśnie spółka Coolomat przygotowuje się do wejścia w sprzedaż art. spożywczych. Tym samym na rynku już niebawem zadebiutuje przełomowy projekt Merlinfood by Alma, który może zmienić oblicze polskiego e-handlu.

 

Jak działa COOLOMAT? Art. spożywcze zamówione przez klienta mogą czekać na odbiór przez kilka godzin, gdyż poszczególne skrytki terminala są przystosowane do przechowywania produktów w temperaturze do minus 20C. Dzięki temu możliwa będzie bezpieczna realizacja zamówień także produktów mrożonych i chłodniczych - wyjaśnia Marcin Warzocha, prezes zarządu spółki Coolomat. System Coolomat będzie przełomem na rynku e-grocery. Jako pierwsi w Polsce prezentujemy już nie koncepcję, ale finalne rozwiązanie. Produkcja urządzeń wystartowała, a instalacja pierwszej partii coolomatów rozpocznie się już w najbliższym czasie - dodaje M. Warzocha.