CB
14 01 2014

Nowe inwestycje

Niedawno zakończony rok 2013 był trzecim rokiem działalności inwestycyjnej Funduszu Zalążkowego KPT. W przeciągu tego roku portfel funduszu wzbogacił się o 7 spółek. Pod koniec roku zostały założone 3 najnowsze: Husarion, Motivizer i EXDIN.

Husarion

W ramach projektu rozwijany jest bardzo łatwy w użyciu system robotyki, który nie wymaga od użytkownika jakiejkolwiek wiedzy z dziedziny elektroniki - pozwoli niemal każdemu zbudować swojego własnego robota. System wyróżnia się na tle konkurencji wydajną jednostką centralną (sterownikiem), wbudowaną łącznością WiFi, kamerą cyfrową (dającą możliwość m.in. przesyłania ciągłego strumienia wideo), możliwością dołączenia bardzo wielu rodzajów silników, czujników itp. Łatwość programowania jest zbliżona do Arduino, a system jest kompatybilny mechanicznie z LEGO Mindstorms, lecz może mieć znacznie szersze zastosowanie.

Motivizer

Istotą projektu jest stworzenie, kompleksowego systemu zarządzania świadczeniami pozapłacowymi, który w efektywny sposób będzie budować zaangażowanie i zwiększać motywację pracowników oraz wzmacniać ich przywiązanie do firmy.

Exdin Solutions

EXDIN Solutions rozwija technologię wysokociśnieniowego utrwalania żywności HPP, w której do dezaktywacji mikroorganizmów chorobotwórczych oraz odpowiadających za psucie się żywności stosuje się wysokie ciśnienia. Naturalne związki jak barwniki, witaminy oraz substancje aromatyczne pozostają nienaruszone. Jakkolwiek metoda to znana jest już od jakiegoś czasu, to dynamiczny rozwój przemysłowego wykorzystania jest obecnie ograniczony przez jej kosztowność. Projekt zakłada wdrożenie urządzeń ciśnieniowych HPP bazujących na nowatorskich rozwiązaniach technologicznych rozwijanych począwszy od fazy koncepcyjnej  do wersji produkcyjnej z uwzględnieniem potrzeb i we współpracy z producentami żywności.