CB
16 08 2013

4 nowe spółki

Nasz portfel wzbogacił się o cztery projekty. Każda z nowych spółek działa w innej branży. Łączą je dwie cechy: rozwiązują problemy konkretnej i zidentyfikowanej grupy odbiorców, a pomysłodawcy posiadają unikalny know-how budujący bariery dla ewentualnej konkurencji.  Łącznie to już 15 innowacyjnych spółek powołanych w trakcie trzyletniej działalności inwestycyjnej funduszu.

A oto nowe spółki:
 
DrOmnibus to kompleksowe narzędzie do wspierania terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju i/lub zachowania zawierające aplikacje na tablety wraz z systemem śledzenia postępów dziecka, dające możliwość prowadzenia działań w każdym miejscu - w tym w ośrodku terapeutycznym w trakcie zajęć z terapeutą oraz w domu dziecka bez obecności terapeuty.
 
Kolejna spółka to HG Intelligence budująca aplikacje B2B wspierające i realizujące zagadnienia typu Business Intelligence. Jednym z podstawowych produktów spółki będzie oprogramowanie dla biznesu pozwalające budować oraz rozwijać mobilne, a także tradycyjne programy lojalnościowe. Jedną z ważniejszych cech aplikacji będzie otwarte i rozbudowane API, pozwalające Klientowi Biznesowemu na integracje z systemami typu CRM i POS. 
 
Spółka KANGUR będzie rozwijać i tworzyć urządzenia elektroniczne dla przemysłu i rolnictwa. Pierwszym produktem, który pojawi się na rynku będzie atramentowa drukarka przemysłowa do znakowania produkcji. 
 
WeGirls to z kolei innowacyjne narzędzie edukacyjne adresowane do dziewczynek w grupie wiekowej pomiedzy 3-12 lat. Poprzez zabawę i edukację, stworzenie kompleksowego i różnorodnego doboru produktów oraz usług powiązanych ze sobą tematycznie, projekt będzie wspierać rozwój osobisty i edukacę dzieci.